Úvod Jaká je možná prevence plísní nehtů?

Jaká je možná prevence plísní nehtů?

Prevence souvisí s výše uvedenými příčinami a rizikovými faktory.

  • Nohy i ruce (i nehty) je nutné udržovat v čistotě a suchu.
  • Často měnit prádlo. Používat jen své vlastní ponožky i obuv (i přezůvky), volit vhodné materiály (bavlnu), prodyšnou obuv.
  • Jakékoliv změny na nehtech či v jejich okolí ih ned léčit.
  • Používat svůj vlastní ručník i mycí houby a mýdla.
  • Ve společných sprchách, bazénech, saunách a jiných prostorách nosit vlastní vhodnou obuv.
  • Navštěvovat kosmetické (nehtové) salóny, kde se dbá na dezinfekci všech nástrojů.
  • Dezinfikovat pravidelně svou vlastní obuv.
  • Vyhýbat se styku s lidmi nakaženými plísněni nehtů.
  • Posilovat imunitu.

Závěr:

Plíseň nehtů je skutečným problémem. Zhoršuje to i fakt, že k odborné léčbě se dostaví stále malé procento lidí, někteří se léčí sami, jiní na plíseň nedbají. Ohrožují tak nejen své zdraví, ale i zdraví ostatních. Proto je neustále nutné apelovat na zodpovědnost lidí, zlepšovat povědomí lidí a rozšiřovat informace o možnostech léčby a zejména o její potřebnosti.


Diskuse (16 komentářů)

Ivkanatka, (25. 06. 2010 13:30) Reagovat
Je možné, že se mi plíseň vrací často i z toho důvodu, že jako astmatik používám " foukadla " s kortikoidy? Nemají vliv na sníženou imunitu a tím pádem časté opakování plísní ?Dkuji. Iva
RNDr. J.Černohorský, (20. 07. 2011 09:59) Reagovat
Dobrý den, mám stejnou zkušenost, na kortikoidech jsem od roku 1987. Když nepomáhala opakovaná léčba, pomohla mi náhoda. Zabýval jsem se nanočásticemio železa a kápl jsem na stříbro. Pomohlo.Srdečně zddravím
Hynek, (20. 12. 2012 15:11) Reagovat
Můžete to prosím trochu rozvést? Jaké stříbro - v podobě nějakého roztoku či tak něco? Děkuji. Také mám potíže už dlouhou dobu a chtěl bych zkusit něco nového, než neustálou léčbu kortikoidy.
Míša, (27. 06. 2013 13:51) Reagovat
Také už jsem něco slyšel o stříbru, ale zatím jsem se nezajímala víc. Manžel má také opakující se plíseń na noze a jak jsem se tak bavila s různými lidmi, tak je to docela časté. Rádi bysme také našli konečně něco učinného.
Ivanka, (12. 12. 2011 16:04) Reagovat
často je příčinnou vracející se plísně nehygienický pilník. Nehtová studia používají levné pilníky a je jim jedno, že z toho chytíme nějakou plíseň. Já už delší dobu požaduji, aby používali Antibactif.
štěpa, (25. 08. 2012 14:34) Reagovat
Tak já chodím do nehtového studia řadu let a nestalo by se mi, že bych dostala nějakou plíseň. Ono asi záleží, kam člověk chodí. Důležité si je dobře vybrat, ale nemyslím si, že zavedené salony by s tím měly problémy. Přeci jen také musí splňovat nějaké hygienické nároky.
Dominika, (10. 09. 2012 11:17) Reagovat
Mě se také líbí gelové nehty, ale právě jsem dost úzkostná na bacily a celkově hygienu a jen představa, že by měl brousily nehty pilníky jako někomu, koho neznám, mě děsí. Proto jsem možnost gelových nehtů zavrhla. I když u mě je to spíš chorobný strach, než aby to mělo opodstatněný důvod.
sára, (17. 10. 2012 05:24) Reagovat
Tak je zřejmé, že svět je plný bacilů a chorob a všude můžeme něco chytnout. Na druhou stranu nežijeme ve vakuu, takže tmu riziku se nevyhneme. Opatrnost je na místě, ale zase se nějak zásadně omezovat v životě. Navíc je třeba tu imunitu trochu potrénovat.:)
Terka, (13. 11. 2012 14:22) Reagovat
Tak člověk by se kvůli bacilům asi neměl nadměrně omezovat, ale měla jsem kdysi plíseň nohou a teď bych nevlezla na žádné veřejné koupaliště. Vím, že tam pravděpodobnost není tak velká, ale je, a když jsi vzpomenu, jak jsem plíseň složitě léčila, tak se mi to riskovat nechce.
Klaris, (16. 01. 2013 16:21) Reagovat
Gelové nehty už mám řadu let a nikdy jsem neměla problémy s plísní. Jen jsem teď uvažovala, že bych nechala své nehty "odpočinout" a na chvíli se jich vzdala. Nemáte s tím někdo zkušenosti, jestli neustálé gelové nehty ničí vlastní nehty. Nechtěla bych si je úplně zdevastovat, ale také se mi nechce vzdávat geláků.
Jane, (20. 02. 2013 10:29) Reagovat
Tak po nějaké době (je-li dlouhá) vlastí nehty slábnou a lámají se. Možná jedou za čas by se jim měl dát oddych, ale také znám ve svém okolí hodně ženských, které je mají neustále.
Ivana, (17. 04. 2013 06:26) Reagovat
Já gelové nehty nosila řadu let. Pak jsme přestala. Je fakt, že jsem měla slabší nehty. Koupila jsem si olejíček, který se na to doporučuje a za krátkou dobu jsem měla nehty v pořádku. Kamarádka mi také říkala, že se jí nehty celkově rychle zmátořily, aniž by na to něco musela používat.
Karolína, (20. 06. 2013 06:21) Reagovat
Já mám gelové nehty už asi šest let. Nějak zvlášť se nebojím, jak by vypadaly, kdybych je už náhodou mít nechtěla (zatím se na to nechystám). Své nehty jsem vždy měla dost špatné, takže jsem ráda, že něco jako gelové nehty existuje, alespoň se za vzhled svých rukou nemusím stydět.
Denisa, (17. 07. 2013 04:24) Reagovat
Souhlasím, péče o vlastní nehty je dost náročná. Častěji se vám stane, že se vám nehet zlomí atd. Gelové nehty jsou pohodlné a jejich pěstěný vzhled působí dobře. pracuji s lidmi, takže je pro mě důležité, aby mé ruce dobře vypadaly.
Tomáš, (01. 08. 2013 06:56) Reagovat
Léto moc prevenci plísně nehtů nepřeje, zvlášť když si někdo (viz já) musí pařit nohy v ponožkách a plných botách. Nedá se však nic dělat. Vyžaduje to moje práce.
Kristýna, (10. 09. 2013 06:01) Reagovat
A někdy člověk může dělat pro prevenci vše a stejně dostane plíseň nehtů. Já jsem byla vždy na hygienu až úzkostlivá a teď už více než měsíc se s plísní na nehtech potýkám. Je možné, že bych to mohla chytit v sauně? Nic jiného mě nenapadá.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Plíseň-nehtů.cz
Kontakty